Έργα Μαθητών

Ψηφιακή έκθεση POSTER περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης

Οι μαθητές/τριες Α και Β τάξεων  ζωγράφισαν για την  Παγκόσμια Ημέρα Γης συμμετέχοντας στον διαγωνισμό που οργανώθηκε στο σχολείο τους  στο πλαίσιο ευαισθητοποίησης τους για το περιβάλλον.

Η ανταπόκριση των παιδιών  ήταν εντυπωσιακή αφού δημιουργήθηκαν 74 έργα και με χαρά σας παρουσιάζουμε τα βραβεία στα έργα που ξεχώρισαν, καθώς και την ψηφιακή έκθεση.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες  που συμμετείχαν  για τις εξαιρετικές δημιουργίες τους!

Η κριτική Επιτροπή   (κα Αρναουτάκη Ιφιγένεια , κος  Λαγουδιανάκης Γεώργιος)

Ψηφιακή περιήγηση στα έργα των μαθητών

Διαγωνισμός-Ρομποτικής

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας τίμησαν την Παγκόσμια Ημέρα της Ποίησης με ένα αφιέρωμα-βίντεο στον Εθνικό μας ποιητή Διονύσιο Σολωμό. Οι μαθήτριες και ο μαθητής που συνεργάστηκαν με πολλή όρεξη είναι: η Κουτσάκη Γεωργία (Β2), ο Καλλέργης Χαράλαμπος (Β2), η Τιτάκη Αμάλια (Β3), η Αστρουλάκη Μαρία (Γ1) και η Πλαίτη Ευσταθία (Γ1) και οι υπεύθυνες καθηγήτριες: η κ. Αντωνίου Μαρία και η κ. Πιταροκοίλη Στέλλα.