Διδακτική Επίσκεψη στο ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ για την Παγκόσμια Ημέρα ΑΜΕΑ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γ1, με τη συνοδεία των καθηγητών-τριών τους κ. Αντωνίου Μαρίας, κ. Λαμπράκη Αντώνη και κ. Κοτσανάκη Γιώργου, επισκέφθηκαν την Παρασκευή 1 Δεκεμβρίου το Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο Ηρακλείου, ΕΝ.Ε.ΓΥ.Λ , προκειμένου να συμμετέχουν στις εορταστικές δραστηριότητες για την Παγκόσμια Ημέρα ΑΜΕΑ (3 Δεκεμβρίου ). Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας είχαν φτιάξει ένα πανό, με τη βοήθεια του καθηγητή καλλιτεχνικών κ Λαγουδιανάκη Γιώργου, ” ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ, ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ!” , το οποίο δώρισαν στους μαθητές -τριες του ΕΝ.Ε.ΓΥ.Λ. Πήραν μέρος σε κοινές αθλητικές δραστηριότητες, ζωγράφισαν ,γεύτηκαν παραδοσιακές γεύσεις που είχε επιμεληθεί η Λέσχη Αρχιμαγείρων Ηρακλείου και χόρεψαν κρητικούς χορούς.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...