Διδακτική επίσκεψη στο Πολιτιστικό Συνεδριακό Κέντρο-Παρακολούθηση κωμικής όπερας

Την Τετάρτη 17 Απριλίου 2024 οι παρακάτω μαθητές-τριες του σχολείου μας: Καλογεράκης Μιχάλη Α5, Φυσαράκη Φραντζέσκα Α5, Μερλέμης Σεραφείμ Α4, Δασκαλάκη Άννα-Μαρία Α2, Αστρουλάκη Μαρία Γ1, Κιαλλία Μικέλα Γ2, Πατσουράκη Ελευθερία Γ2, στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Πολιτιστικού Προγράμματος, παρακολούθησαν την κωμική όπερα του Γκαετάνο Ντονιτσέτι “Το Ελιξήριο του Έρωτά”.

Το Πολιτιστικό Συνεδριακό Κέντρο Ηρακλείου σε συμπαραγωγή με το Τeatro Grattacielo της Νέας Υόρκης παρουσίασαν την κωμική όπερα του Γκαετάνο Ντονιτσέτι “Το Ελιξήριο του Έρωτά”με την Φιλαρμόνια Ορχήστρα Αθηνών και το Χορωδιακό Σύνολο Ηρακλείου σε μουσική διεύθυνση του αρχιμουσικού Μύρωνα Μιχαηλίδη και σκηνοθεσία του Στέφανου Κορωναίου.

Τους μαθητές-τριες συνόδευσαν η διευθύντρια του σχολείου μας κ. Κυριακάκη Χαρά και η καθηγήτρια κ. Αντωνίου Μαρία.